Ano, je to nasnadě. A pozor, bavíme se o velkých částkách, ne o dvou stovkách na pivo, nebo o tisícovce na opravu vozu. Mluvíme o částkách, které mohou být více než šestimístné. Takové peníze má málokdo, jak se na Moravě říká „ve strožoku“, což je slamník, kam se dříve, a je to hodně dávno, peníze ukrývaly. Takové peníze se skutečně musí půjčit tam, kde je mají a kde jsou na takové věci zařízeni. A to jsou právě banky. Ovšem nejen ony. Ale k tomu se dostaneme.
V takové bance si klienta náležitě proklepnou, čemuž se není co divit, protože i oni chtějí vědět, zda je klient vůbec schopen peníze splácet. Pokud je někde nějaká, byť jen malá zrada, nedostane žadatel nic. Což je ovšem zcela pochopitelné. Ani vy byste nepůjčili někomu, koho neznáte nebo komu nedůvěřujete.
Protože zde klient neuspěl, může zkusit jinou banku, ale ve velké většině případů neuspěje ani zde, protože ony ty banky mají v této otázce hodně společného. Je třeba tedy hledat nějaké náhradní řešení. Ale kde? Vždyť je to všude stejné. Ne, není tomu tak. Ona jez de totiž ještě jedna možnost kteráž sluje americké hypotéky. Tyto půjčky jsou poskytnuty každému i přesto, že v bankách nevyhověl coby žadatel.
Zde se na celou věc pohlíží poněkud jinak a z jiného úhlu. Také zde není třeba desítky nějakých potvrzení a dalších papírů. Už proto, že i zde vědí svoje. Potvrzení o výši příjmu je sice hezká věc, ale nikdo nemůže nikdy vědět, zda do čtvrt roku podnik nezkrachuje, nebo zda klient z práce neodejde sám. Pak si ovšem banka může s celým potvrzením o příjmu tak akorát víte co. Nuže, americká hypotéka je postavena v základech sice stejně, ale v podstatě se zde postupuje úplně jinak. Nejlépe bude, když si to prostě vyzkoušíte sami. Uvidíte, že tohoto kroku nebudete nikdy v budoucnosti vůbec litovat.